HLADAN TUŠ U SKENDERIJI! Rukometaši BiH izgubili od Austrije

Rukomet

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 2. kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj na domaćem parketu u Skenderiji izgubila je u dramatičnom meču od selekcije Austrije rezultatom 23:22, piše Patria

Ovim porazom rukometaši su se udaljili od cilja – plasmana na Evropsko prvenstvo. Bio je ovo hladan tuš, jer svi su očekivali pobjedu, jer nam je Austrija direktni konkurent za drugo mjesto.

Na odmor su rukometni Zmajevi otišli s prednošu od dva gola 11:9, ali je u nastavku igre ta prednost nestala i konstantno smo pokušavali stizati vodstvo Austrijanaca, koji su večeras bili izuzetno raspoloženi i pokretljivi. To nam je nakon nekoliko vezanih grešaka i uspjelo tri minute prije kraja, pa smo utakmicu doveli u egal 21:21.

Izdvojeni članci

No i u nastavku urpkos odličnom golmanu Nebojši Grahovac nismo imali sreće, pa smo tako upisali drugi uzastopni poraz u ovim kvalifikacijama.

Kvalifikacije se nastavljaju u maju naredne godine dvomečom protiv Finske.