Fresh Press portal
Košarka Sport

Amerika će dugo pričati o ovome: Fantastični Jusuf Nurkić “zakucao” Lebrona Jamesa i Lakerse

jusuf-nurkic-2019-700x402

Pitanje pobjednika je riješio naš Jusuf Nurkić zakucavanjem za 100:93 na 16 sekundi prije završetka. Ispostavilo se da je time “zakucao” i konačan rezultat…

Portland Trail Blazersi napravili su senzaciju i pobjedom od 100:93 poveli sa 1-0 u seriji protiv Los Angeles Lakersa.

Kalifornijski tim u NBA play-off je ušao kao jedan od najvećih favorita za naslov prvaka, ali polomio je zube na sastavu iz Oregona u njihovom prvom obračunu u četvrtfinalu Zapadne konferencije.

Blazersi su već u prvoj četvrtini protivniku dali do znanja da imaju municije za iznenađenje, u jednom trenutku poveli su i sa 16 poena razlike (33:17).

No, Lakersi se ipak uspjevaju vratiti u meč i uspostaviti rezultatsku ravnotežu, da bi uslijedila tijesna završnica u posljednjim minutama susreta.

Trojkama Damiana Lillarda i Carmela Anthonyja poveo je Portland sa 95:89 na dvije i po minute prije kraja, LeBron James i Anthony Davis smanjuju na 95:93, da bi zatim Gary Trent pogodio novu trojku za 98:93.

Pitanje pobjednika je riješio naš Jusuf Nurkić zakucavanjem za 100:93 na 16 sekundi prije završetka. Ispostavilo se da je time “zakucao” i konačan rezultat.

Bila je ovo još jedna fenomenalna partija Bosanske zvijeri. Nurkić je za 33 minute u igri ostvario double-double učinak od 16 poena i 15 skokova, tome pridodao tri asistencije. Ostvario je i najbrži double-double u NBA doigravanju još od 2001. godine i Shaquillea O’Neala, za prvih deset minuta upisao po 10 poena i skokova.

Efikasniji od njega u timu Portlanda bili su samo Lillard (34 poena) i CJ McCollum (21).

Na drugoj strani, LeBron James je odigrao sjajnu partiju, servirao triple-double od 23 poena, 17 skokova i 16 asistencija. Ujedno je postao prvi igrač koji je u jednoj play-off utakmici ostvario više od 20 poena, 15 asistencija i skokova.

Sjajan je bio i Anthony Davis (28 poena, 11 skokova), ali sve je to bilo premalo za raspoloženu ekipu Portlanda.

Na našoj internetskoj stranici koristimo kolačiće kako bismo Vam mogli pružati uslugu, analizirati korištenje, osigurati oglašavanje i funkcioniranje sustava, koje bez uporabe kolačića ne bismo bili u mogućnosti pružati. Nastavkom korištenja portala suglasni ste s primanjem kolačića. Više o politici o kolačićima i upravljanja postavkama kolačića pročitajtePrihvatamPročitaj više