Fresh Press portal
Nezavisni informatvni portal

Deseti dan Svjetskog prvenstva igraju: Belgija – Tunis, J. Koreja – Meksiko, Njemačka – Švedska

Tri meča na programu su 10. dana Mundijala u Rusiji. Program otvaraju Belgija i Tunis od 14 sati, tri sata nakon njih, tačnije u 17 sati, izaći će fudbaleri Južne Koreje i Meksika, dok je za večernji termin, odnosno za 20 sati, zakazan duel Njemačke i Švedske.

Raspored utakmica:

GRUPA A: Rusija 6, Urugvaj 6, Saudijska Arabija 0, Egipat 0

1. kolo:

Rusija – Saudijska Arabija 5:0

Egipat – Urugvaj 0:1

2. kolo:

Rusija – Egipat 3:1

Urugvaj – Saudijska Arabija 1:0

3. kolo:

Urugvaj – Rusija (25. jun, Samara, 16.00)

Saudijska Arabija – Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

GRUPA B: Portugal 4, Španija 4, Iran 3, Maroko 0

1. kolo:

Maroko – Iran 0:1

Portugal – Španija 3:3

2. kolo:

Portugal – Maroko 1:0

Iran – Španija 0:1

3 .kolo:

Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

GRUPA C: Francuska 6, Danska 4, Australija 1, Peru 0

1. kolo:

Francuska – Australija 2:1

Peru – Danska 0:1

2. kolo:

Francuska – Peru 1:0

Danska – Australija 1:1

3. kolo:

Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)

Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

GRUPA D: Hrvatska 6, Nigerija 3, Argentina 1, Island 1

1. kolo:

Argentina – Island 1:1

Hrvatska – Nigerija 2:0

2. kolo:

Nigerija – Island 2:0

Argentina – Hrvatska 0:3

3. kolo:

Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)

Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

GRUPA E: Brazil 4, Švicarska 4, Srbija 3, Kostarika 0

1. kolo:

Kostarika – Srbija 0:1

Brazil – Švicarska 1:1

2. kolo:

Brazil – Kostarika 2:0

Srbija – Švicarska 1:2

3. kolo:

Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00)

Švicarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

GRUPA F: Meksiko 3, Švedska 3, Njemačka 0, Južna Koreja 0

1. kolo:

Njemačka – Meksiko 0:1

Švedska – Južna Koreja 1:0

2. kolo:

Južna Koreja – Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)

Njemačka – Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo:

Meksiko – Švedska (27. jun, Jekaterinburg, 16.00)

Južna Koreja – Njemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

GRUPA G: Belgija 3, Engleska 3, Tunis 0, Panama 0

1. kolo:

Belgija – Panama 3:0

Tunis – Engleska 1:2

2. kolo:

Belgija – Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)

Engleska – Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo:

Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

GRUPA H: Japan 3, Senegal 3, Poljska 0, Kolumbija 0

1. kolo:

Poljska – Senegal 1:2

Kolumbija – Japan 1:2

2. kolo:

Japan – Senegal (24. jun, Jekaterinburg, 17.00)

Poljska – Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo:

Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)

Japan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

OSMINA FINALA

1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)

1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)

1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)

1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)

1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00)

1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)

1F – 2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00)

1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

ČETVRTFINALE

Pobjednik A1/B2 – Pobjednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)

Pobjednik E1/F2 – Pobjednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)

Pobjednik F1/E2 – Pobjednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)

Pobjednik B1/A2 – Pobjednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

POLUFINALE

Pobjednik A – Pobjednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)

Pobjednik D – Pobjednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

FINALE

14. jul, Moskva, 20.00

Komentari
Učitavanje...

Koristimo tehnologiju kolačića kako bismo vam ponudili bolju uslugu internetske stranice prilagođenu vama. Podaci pohranjeni preko kolačića koji se koriste na internetskim stranicama Društva nikad ne pokazuju osobne detalje iz kojih se može utvrditi identitet pojedinca. Prihvati Čitaj više