Fresh Press portal
Fudbal

Vojo Ubiparip majstorskim golovima “potopio” Slobodu

U okviru 7. kola Premijer lige BiH, ekipa Tuzla Cityja na stadionu Tušnj savladala je ekipu Slobodu rezultatom 2:1 (0:0).

Oba gola za City postigao je Vojo Ubiparip.

Prvi gol upisan je  u 62. minuti sa 11 metara. Najprije je Amar Beganović nepropisno u 16-ercu zaustavio Nermina Crnkića, te je sudija pokazao na bijelu tačku, a Ubiparip je golmana gostiju poslao na jednu stranu, a loptu na drugu za 1:0.

Sloboda je uzvratila u 76. minuti, preko Tonija Livančića,par minuta nakon što je ušao u igru na dodavanje Almira Bekića, te j rezultta bio 1-1

No, radost Slobode trajala je do 86. minute, kada je  sa nekih 15 metara nepogrešivo Vojo Ubiparip poslao loptuu gol Slobode

Ovo je, ujedno, prva pobjeda Tuzla Cityja u četiri međusobna susreta sa Slobodom, odnosno, u šest, računajući i dva susreta u Kupu BiH, ali je tada ekipa iz Simin Hana igrala u Prvoj federalnoj ligi i to pod imenom Sloga.