Fresh Press portal
Nezavisni informatvni portal

Mesud Pezer pobijedio na mitingu u Njemačkoj

Bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio je prvo mjesto u bacanju kugle na međunarodnom atletskom mitingu u njemačkom gradu Biberich.

Pezer je slavio s dužinom od 20,69 metara, ispred bivšeg svjetskog prvaka Davida Storla koji je zauzeo drugo mjesto, saopćeno je iz Pezerovog PR tima.

Zadovoljstvo mi je što sam u zadnja tri dana bacao na dva veoma jaka turnira u Njemačkoj, i na oba pobijedio. Nakon ovih turnira nastavljam s intenzivnim treninzima u Švedskoj, te kako se približava svjetsko prvenstvo očekujem da će i moja forma ići i dalje uzlaznom putanjom” – kazao je Pezer.

Najbolji bh. bacač kugle prije nekoliko dana slavio je i na turniru u Bottropu, kada je ostvario rezultat od 21,16 metara.