Fresh Press portal
Fudbal Sport

Nova loša predstava Nalićevih izabranika: Mladost nosi bodove s Tušnja

Ni Sloboda ni Mladost nemaju ambicija u ostatku sezone, pošto su ranije osigurali opstanak, a Evropa je odavno izgubljena, pa se danas na Tušnju očekivala otvorenija utakmica, pa možda i malo veći broj golova.

Prvu pravu šansu na meču imali su gosti, kada je Fanimno u 14. minuti sjajno gađao, ali prečka je spasila Tuzlake. Samo nekoliko minuta kasnije dobra šansa za domaće, ali Vidović se ne snalazi najbolje pred golom Mladosti.

Smajić u 29. minuti ne koristi zier sa samo pet metara, pa je ostalo 0:0 na poluvremenu.

Na otvaranju drugog dijela opet se tresao okvir domaćeg gola, pošto je Guzina šutirao i pogodio stativu, ali već u 50. minuti je ovaj napadač postigao pogodak za 0:1.

Ostalo je 1:0 za goste, koji su sada na tabeli prestigli Slobodu. Tuzlanski tim je pao na osmo mjesto sa 38 bodova, a u posljednjih pet mečeva ima učinak od četiri poraza i remija.

Koliko loše je igrala Nalićeva ekipa, najbolje govori činjenica da se Tušanj počeo prazniti u 75. minuti.

Sloboda u zadnjem kolu gostuje u Bijeljini, a Mladost dočekuje Krupu.

Sloboda – Mladost DK 0:1

FK Sloboda: Muminović, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Ignjatović.

FK Mladost: Bukvić, Hreljić, Fanimo, Welbeck, Guzina, Anđušić, Marković, Bojo, Vehab, Atajić, Isaković.

IZVOR: SportSport.ba

>>> PRATITE NAS! DRUŠTVENI SMO! FACEBOOK ili PREUZMI FRESHPRESS APP <<< ________________________________________________________________________________________