Fresh Press portal
Nezavisni informatvni portal

Davis Cup: Džumhur donio pobjedu BiH protiv Turske

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine je savladala Tursku u drugom kolu Druge grupe Euroafričke zone, a poen za pobjedu donio je Damir Džumhur.

Naš najbolji teniser je u četvrtom meču savladao Marsela Ilhana sa 3:0 u setovima nakon dva sata igre.

Nakon što je na početku meča gubio sa 1:3 Damir je osvojio narednih 11 gemova i riješio prva dva seta u svoju korist rezultatom 6:3, 6:0.

U trećem setu Ilhan je podigao nivo svoje igre i nakon breaka u osmom gemu servirao je za set pri rezultatu 5:3, no Damir je napravio re-break i vratio se u igru. Set, a samim tim i meč, je riješen u tie-breaku rezultatom 7:5.

U ranijim mečevima odigranim u petak Damir Džumhur je pobijedio Cema Ilkela sa 7:5, 6:1, 4:6, 6:1, dok je Mirza Bašić izgubio od Marsela Ilhana sa 6:7, 7:5, 6:2, 3:6, 5:7. Danas je odigran dubl meč u kojem su Bašić i tomislav Brkić savladali Ilhana i Ilkela sa 6:2, 6:4, 6:1, te je ukupan rezultat 3:1, a kapiteni timva su se dogovoili da se peti meč ne odigra.

U trećem kolu Davis Cup reprezentacija BiH će igrati protiv Litvanije, koja je sa 3:2 savladala Južnoafričku Republiku.