Fresh Press portal
Početna » Blog » Hrabra igra ‘Zmajeva’ u debitantskom nastupu u Norveškoj, ali domaćini su bili bolji…
Rukomet

5e18e4a6-ab80-4468-a4c5-1d130a0a0a78-rukomet-euro-preview

Rukometna reprezentacija BiH odigrala je solidnu utakmicu u debitantskom nastupu na Evropskom prvenstvu.

Domaća Norveška, svjetski viceprvak, bila je apsolutni favorit, ali su hrabri „Zmajevi“ pružili žestok otpor, posebno u prvih 20 minuta.

Zbog nekoliko neopravdanih isključenja pali smo u zadnjih deset minuta prvog dijela, primili u zadnjoj sekundi gol, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 17:12.

Nismo se predali u drugom dijelu, ali odbrana nije bila na prepoznatljivom nivou. U napadu smo imali širok repertoar, a najefikasniji na utakmici bio je sjajni veteran Nikola Prce koji je od prvih devet golova zabio šest.

Utakmica se završila rezultatom 32:26.