Fresh Press portal
Rukomet Sport

Kvalifikacije za EP: Reprezentacija BiH deklasirala Finsku za korak bliže evropskoj smotri

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je ključni trijumf u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo i tako gotovo osigurala plasman na kontinentalno takmičenje. U grotlu Mejdana ‘pala’ je Finska i to ubjedljivo, rezultatom 31:19.

Nakon trijumfa u Finskoj prije tri dana, Zmajevi Bilala Šumana su sebi ‘otvorili vrata’ Evropskog prvenstva, a današnja pobjeda daje nam za pravo da se sa velikim šansama nadamo premijernom odlasku na ovu vrstu takmičenja. Trijumf u Finskoj došao je bez problema, a šta tek reći za današnji nastup bh. rukometaša koji su od starta imali značajnu prednost i zasluženo porazili svog rivala, piše “SCsport“.

Finci su na otvaranju imali vodstvo rezultatom 3:2 i to je bilo sve što smo od gostiju vidjeli. U nastavku prvog dijela Zmajevi prave ozbiljnu seriju, te dolaze do maksimalnog vodstva od šest golova prednosti u 29. minuti. Rezultatom 16:10 se otišlo na odmor.

Jedno vrijeme u drugom poluvremenu igralo se gol za gol, što je odgovaralo našim rukometašima, nakon čega smo napravili još jednu seriju i došli do dvocifrene prednosti (26:16).

Finiš utakmice nije predstavljao nikakve probleme za Zmajeve Bilala Šumana koji su, onako na iskustvo, meč priveli kraju i doveli sebe u situaciju da samo uz splet neočekivanih okolnosti ostanu bez Evropskog prvenstva.