Fresh Press portal
BIH Vijesti

Velić: “Hvala dragom Allahu, podario nam koronu i gay parade više neće biti”

Muhamed

Da dragi Allah podari pa da se korona i gay parada nikada više ne vrate u naš grad i državu”, napisao je Velić na svom Facebook profilu.

Bh. povorka ponosa koja ima za cilj da ukaže na neravnopravan položaj LGBTIQ osoba i svih ostalih marginaliziranih grupa u društvu, jučer je otkazana zbog pandemije koronavirusa.

To je očigledno veoma obradovalo Muhameda Velića, imama džamije Ferhadije u Sarajevu, poznatog autora, publiciste i analitičara vjersko-kulturne i društveno-političke zbilje, koji je na svom Facebook profilu napisao:

Mediji nas izvještavaju da je zbog koronavirusa odgođena homoseksualna parada u Sarajevu. U svakoj nesreći i tragediji – ima i zrno sreće, dobrote i ljepote. Hvala Allahu na svemu. Da dragi Allah podari pa da se korona i gay parada nikada više ne vrate u naš grad i državu! Amin!” – napisao je Velić.

Na našoj internetskoj stranici koristimo kolačiće kako bismo Vam mogli pružati uslugu, analizirati korištenje, osigurati oglašavanje i funkcioniranje sustava, koje bez uporabe kolačića ne bismo bili u mogućnosti pružati. Nastavkom korištenja portala suglasni ste s primanjem kolačića. Više o politici o kolačićima i upravljanja postavkama kolačića pročitajtePrihvatamPročitaj više